ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
27-7-2019
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Πρέβεζα

Σημαντικές διακρίσεις του Α.Σ.Πρέβεζας ''ΕΥ ΖΗΝ'' στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠΑ/ΠΚΑ

ΠΕΛΜΑ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ 2023 🌟 Ανακάλυψε Μοναδικά σχέδια στις καλύτερες τιμές!

Μια γεμάτη αγωνιστική χρονιά έφτασε στο τέλος της με τελευταίο προορισμό το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16 ( Γυμνασίων) που πραγματοποιήθηκε στις 13-14 Ιουλίου στο δημοτικό στάδιο ΚΑΒΑΛΑΣ.

Ο Αθλητικός Σύλλογος Πρέβεζας «ΕΥ ΖΗΝ» συμμετείχε με τους ΜΙΤΑ ΑΝΤΡΕΑ στο Ύψος, ΑΔΑΜΟΥ ΑΝΘΙΑ στα 300μ, ΔΑΜΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ στα 1000μ, ΣΤΑΓΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ στη Σφαίρα, ΤΖΙΜΑΣ ΕΤΕΟΚΛΗΣ στα 300μ που είχαν πιάσει το όριο πρόκρισης για τους ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ αγώνες.

Παρόλο που ήταν τεράστιος ο συναγωνισμός και τα 5 παιδιά, που σημειωτέον ήταν τα μικρότερα στην κατηγορία τους, έζησαν μια καταπληκτική εμπειρία,  έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατάφεραν να μπουν στις πρώτες θέσεις σημειώνοντας ατομικά ρεκόρ.

Πιο συγκεκριμένα, οι αθλητές του ΑΣ Πρέβεζας «ΕΥΖΗΝ», οι οποίοι διακρίθηκαν είναι:

-                            Ο ΜΙΤΑ ΑΝΤΡΕΑΣ με καταπληκτικά άλματα στο Ύψος και με ανώτερη επίδοση 1,81(ατομικό ρεκόρ) κατάφερε να πάρει το ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ.

-                            Η ΑΔΑΜΟΥ ΑΝΘΙΑ με πρωινή κούρσα σε 36 αθλήτριες προκρίθηκε στον τελικό στην 12καδα και στον απογευματινό τελικό με πολύ καλή κούρσα με 43,96 (ατομικό ρεκόρ) κατέκτησε την 8η θέση.

-                            Ο ΔΑΜΟ ΦΙΛΙΠΠΟΣ με φοβερή κούρσα στα 1000μ ανάμεσα σε 32 αθλητές με 2,52,64 (ατομικό ρεκόρ) κατέκτησε την 9η θέση.

-                            Ο ΣΤΑΓΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με εξαιρετική βολή στα 13,58μ (ατομικό ρεκόρ)  προκρίθηκε 9ος στον απογευματινό τελικό  ανάμεσα σε 20 αθλητές όπου και κατέκτησε την 11η θέση.

-                            Ο ΤΖΙΜΑΣ ΕΤΕΟΚΛΗΣ έκανε μια καταπληκτική κούρσα με ατομική επίδοση 40,12 και ανάμεσα σε 30 αθλητές κατέκτησε την 13η θέση.

Με το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ πρωτάθλημα τελειώνουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της κατηγορίας Πανπαίδων/Πανκορασίδων και όλης της αγωνιστικής ομάδας με τον καλύτερο τρόπο.

Το Δ.Σ του Αθλητικού Συλλόγου Πρέβεζας «ΕΥ ΖΗΝ» συγχαίρει θερμά όλους τους αθλητές/ιες του συλλόγου καθώς επίσης και την γυμνάστρια τους Γέροντα Σίλα για τις διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αλλά και για όλη την αγωνιστική σεζόν.